U15: Exligista odjel s prázdnou

4.9.2024 22:29   David Perl

Tempáci porazili Cidlinu Nový Bydžov zaslouženě a vysoko 6:0.

U15: FC Tempo Praha - RMSK Cidlina Nový Bydžov 6:0 U15: FC Tempo Praha - RMSK Cidlina Nový Bydžov 6:0
Hned druhé kolo nás čekal jeden z bývalých exligistů - Cidlina Nový Bydžov. Prvních dvacet minut bylo takových oťukávacích, byť na míči jsme byli více my a postupně jsme získávali jistotu v kombinaci. Pomohla pak situace z 29. minuty. Mára zatáhl míč a zpětnou přihrávkou vybízel spoluhráče před brankou. Všichni už sledovali míč, ale pozorný lajnový rozhodčí viděl dohrání souboje a pískala se penalta, kterou Oli s přehledem proměnil. I další rozhodující moment byl netradiční. Lajdácky odbráněný roh soupeř využil ke vstřelení gólu, který však pro ofsajd neplatil. Šeflis využil nekoncentrovanosti hostů a založil rychlý brejk, který důrazně levačkou zakončil Janskoš. I my jsme však museli řešit trable. Několik zákroků soupeřova hráče, které postrádaly jakýkoliv respekt k soupeři se ještě naštěstí obešlo bez zranění. Paradoxně to nejvážnější přišlo zničehonic, bez jakéhokoliv souboje nebo na něj muselo být zaděláno ze střetů předešlých. Přišla i další dvě vynucená střídání, která nám však ani trochu neubrala na kvalitě. Všichni kluci, kteří naskočili, odehráli dobrý zápas, a tak jsme druhou půlku mohli soupeře ještě více mačkat a dojít si pro klidné vítězství.

Oproti zápasům třeba s Petřínem nebo Duklou v přípravě chyběla lehkost a přibylo nepřesností v kombinaci, což se dá pochopit významem zápasu. Naopak třeba štěstí na různé odrazy, které nám s Petřínem nepřálo, bylo dnes na naší straně, ale kluci si tomu svojí aktivitou, dobrým výběrem místa a předvídáním těchto situací při odražených míčích šli naproti. Pochvala pro celý tým včetně Nídyho, který si nemohl užít vítězný pokřik v šatně a my mu přejeme brzký návrat na hřiště.

FC Tempo Praha - RMSK Cidlina Nový Bydžov 6:0 (2:0)