U17: Nakonec osm gólů

4.9.2024 12:19   Petr Suchan

Tempáci se rozjížděli pomalu, ale nakonec hradecké Slavii dali osm branek.

U17: FC Tempo Praha - FC Slavia Hradec Králové U17: FC Tempo Praha - FC Slavia Hradec Králové
Hodně teď rotujeme sestavou, a tak i tentokrát jsme udělali hodně změn. Prakticky jsme nastoupili s U16. V základní sestavě jen dva hráči 08. Zbytek ročník 09. Naproti tomu nastoupil soupeř komplet s ročníkem 2008. Nevím, zda to je teplým počasím, velkou rotací v sestavě, dobíhající únavou, nebo podceněním soupeře, ale přestože jsme šli rychle do vedení po úniku Novotného, tak náš pohyb nebyl optimální a hra byla mírně neurovnaná. Hráli jsme pomalu a nevyhrávali osobní souboje. Hodně nevynucených ztrát. Nabuzený soupeř cítil šanci. Podržel nás dvakrát Venzara v bráně. Jako dieselový motor se rozjížděl i náš výkon. Kolem dvacáté minuty už jsme byli ve hře a soupeře tlačili k chybám. Při jedné takové situaci si pod tlakem soupeř sám vstřelil gól. Od té doby jsme začali držet míč a dobře kombinovat. Do poločasu se trefil ukázkově Böhm a uzavřel poločasové skóre 3:0 v náš prospěch.

Do druhého dějství hosté vstoupili aktivně a chtěli s výsledkem něco udělat. Na to jsme byli připraveni a po krásné střele Matyho Fraňka navýšili skóre na 4:0. To nám nalilo sebevědomí do žil. Najednou nás bylo plné hřiště a začali jsme dominovat. Prostřídali jsme a střídající přinesli oživení a kvalitu, na což už soupeř nestačil. Dali jsme krásné góly a jen můžeme litovat, že se zápas nenatáčel. Některé góly by určitě aspirovaly na gól měsíce. Nakonec zasloužené vysoké vítězství. Snad tuto vzestupnou tendenci udržíme a dobré výkony budou pokračovat.

FC Tempo Praha - FC Slavia Hradec Králové 8:1 (3:0)