B tým: Výsledek lepší než hra

3.9.2024 15:30   Petr Dedek

Benfika porazila nepříjemný tým Hájů vysoko 4:1.

Bez několika hráčů, zpravidla dostávajících nominaci, jsme sestavu pro úvod zápasu postavili na hráčích A týmu. A po jejich souhře jsme se brzy ujali vedení. To nám ale uškodillo, přišel strach o vedení a hrály hlavně Háje. Několik šanci jsme přežili, nicméně všechny ne a bylo srovnáno. Mohlo být i hůře, ale Ondra si tyče postavil dobře. A před poločasem jsme se díky chytrosti Kuby a Ríši znovu dostali o gól napřed. Objektivně jsme si vést nezasloužili, ale na to se historie neptá.

V poločase jsme hráčům hlavně dodávali odvahu, mladý tým se trochu bál hrát. Druhý poločas byl poté výrazně lepší. Po nádherné spolupráci Baroch - Čermák - Havlíček byl první kandidát na gól měsíce září na světě a vedli jsme 3:1. Soupeř však zbraně nesložil a my vykopávali míč z prázdné branky, čelili trestnému kopu z malého vápna a po chvíli i z velkého vápna přímo na středu. Se štěstím jsme vše přežili, aby na druhé straně již definitivně rozhodl chladnokrevnou koncovkou Čermák. Velmi nepříjemný soupeř, který porážel i áčko, a na Tempo se mu dlouhodobě daří, tak poprvé ze zápasu s béčkem nebere ani bod. Dovršili jsme tak stoprocentní Tempo víkend, ale výkon zdaleka nebyl optimální.

FC Tempo Praha B - FC Háje Jižní Město 4:1 (2:1) Video ze zápasu