U15: Dominance v souboji o stříbro

28.5.2024 11:55   Petr Suchan

Tempáci jednoznačně přehráli a přestříleli tým Chrudimi.

Skvělé nastavení všech hráčů do zápasu. O výsledku hodně napověděla hned druhá minuta, kdy se z rohu prosadil Böhm. Chrudim byla zaskočená a naši borci získali potřebné sebevědomí. Výsledkem byl další gól Wiesnera po krásném pasu od Matějky. Hosté hráli celé utkání jen dlouhé odkopy, které jsme bezpečně sbírali a dál se tlačili do útoku. Byli jsme dominantní, ale málo jsme využívali středové hráče. Hráli jsme hodně dlouhých míčů a tak hra vypadala celkem neurovnaně. Naopak nás zdobila aktivita a pohyb útočných hráčů, a tak měl soupeř s každým balónem nakopnutým do útočné třetiny hřiště značné problémy. Jeden takový míč sebral Petrtýl a předložil Holubovi, který se krásnou střelou z 25 m trefil za pomoci tyče a upravil poločasové skóre na 3:0.

Do druhého dějství jsme prostřídali, upravili jsme rozestavení a začali více využívat mezihru. Soupeř se dostával jen k náznakům nebezpečných situací, ale prakticky se dostal do šance jen jednou za zápas a tu proměnil. My se dostávali po pěkných kombinacích do dobrých příležitostí. Zbrklost v zakončení nám zabránila dát víc gólů. A proto se v druhém poločase trefil jen Kuba Novotný a do šibenice z trestného kopu Venca Nechvíla. Zápas se nesl ve znamení naší dominance, vysoké produktivity v prvním poločase a zahazování šancí v tom druhém. V zápase o druhé místo jsme soupeře z Chrudimi porazili jasným výsledkem.

FC Tempo Praha - MFK Chrudim 5:1 (3:0)