U15: Třináct branek Třebeši

27.3.2024 10:24   Petr Suchan

Rozhodnuto bylo už po prvním poločase.

K zápasu jsme přistoupili zodpovědně od prvních minut. Soupeř se snažil zahustit střed hřiště a zaparkovat autobus. Taktika hostů spočívala hlavně hrát tvrdě, důrazně a co nejvíc nám hru znepříjemnit. Během zimy jsme na tvrdosti hry zapracovali a kluci se s tím vcelku bez problémů vyrovnali a dokázali se v důrazu soupeři minimálně vyrovnat. Navíc byl od počátku cítit výrazný individuální i týmový rozdíl. Když se k tomu přičte poměrně brzký gól, kdy se v sedmé minutě trefil nádherně hlavou Wiesner, tak se hrálo jen o výši skóre. Rozhodnuto bylo po prvním poločase. Sice jsme spoustu šancí nedali, ale obraz hry a průběžný výsledek 4:0 mluvil za vše.

Druhý poločas soupeř odpadl. My vystřídali kvalitu a Třebeš odpadla. Pochvala pro střídající hráče. Všichni se zapsali do statistik a dokázali zápas vygradovat. Kaňkou je inkasovaný gól, kdy jsme už výrazně polevili na koncentraci. Kdo hrál někdy fotbal, tak za stavu 10:0 tuto nekoncentrovanost dokáže pochopit. Výsledek jednoznačný a odpovídá průběhu utkání. Přesto vidíme ohromné množství detailů jak v individuálním, tak týmovém výkonu, které byly špatně řešené. Dnešní soupeř však tyto detaily nedokázal využít, a tak zanikly v celkovém obrazu hry. Lepší soupeř by nás však za tyto věci zcela určitě potrestal. Máme tudíž na čem v tréninku pracovat.

FC Tempo Praha - TJ Sokol Třebeš 13:1 (4:0)